sheep-healthy-meat-netmeat

نکاتی برای خرید گوشت گوسفند سالم

اگر فردی بخواهد انرژی روزانه خود را فقط از طریق نباتات تامین کند و لبنیات ، تخم مرغ و گوشت را از برنامه غذایی خود حذف کند باید روزی حدودا ۵ کیلو غذا خورده که با گنجایش معده انسان این مقدار مواد غذایی ممکن نیست.

بهترین راه برای دریافت آهن خوردن گوشت قرمز هست. گاو و گوسفند دو تا از موجوداتی که تقریبا تمامی اعضای بدن این دو حیوان مصرف شده و بی فایده نیست.البته به خاطر طبع گرم تر گوشت گوسفند نسبت به گوشت گوساله افرادی بیشتری تمایل به مصرف این نوع گوشت دارند.
گوشت گوسفند در مقابل گوشت گوساله استخوان بیشتری دارد و رنگ آن قرمز روشن است. در ماهای مهر و آبان فراوانی گوشت گوسفند بیشتر هست ولی در ماهای فروردین و اردیبهشت به خاطر فصل زاد و ولد گوسفندان کمتر در بازار پیدا می شود

همچنین بخوانید:گوشت گاو بهتر است یا گوشت گوسفندی ؟

 

کوشت گوسفند منجمد

چگونه گوشت گوسفندی سالم خریداری کنیم؟

در ادامه ما ملاک های انتخاب گوشت سالم را ذکر کرده ایم ولی توصیه ما این هست که همیشه گوشت را از منابع معتبر تهیه نمایید.یا به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه آنلاین مواد پروتئینی نت میت اقدام به تهیه گوشت سالم نمایید.

۱- رنگ گوشت

رنگ گوشت با سن و سال گوسفند رابطه نزدیک دارد.بدین صورت که گوشت بره معمولا قرمز روشن است و رگه هایی از چربی سفید داخل آن وجود دارد ولی گوشت گوسفند بالغ رنگ تیره تری نسبت به گوشت بره دارد.اما اگر در گوشت لکه های سیاه ، سفید و یا سبز وجود داشت می تواند دلیل بر فاسد بودن گوشت باشد.

2 – ساختار سطح گوشت

سطح گوشت باید بی عیب و کاملا صاف باشد.در ضمن ظاهر آن نباید خیلی پرچرب بوده یا دچار لک هایی در سطح گوشت باشد.

3 – ساختار بافت گوشت

مورد بعدی که باید به آن توجه نمود بافت گوشت هست که نباید بافت ضخیمی داشته باشد چون خوش پخت و لذیذ نیستند البته بافت گوشت گوساله با گوشت گوسفند از ضخامت بیشتر برخوردار هست .درضمن مراقب باشد که بافت گوشت نرم، لزج و سست نشده باشد.زیرا نشان دهده فساد و ماندگی گوشت است

4 – کیفیت مرمری گوشت

چربی که در لابه لای گوشت هست و ظاهری رگه دار را به گوشت می دهد .هرچه این رگه ها سفید و درخشنده تر باشند گوشت لذیذ تر و دارای طعم بهتری خواهد بود و معمولا چنین گوشتی از گوشت های لاغر و بدون چربی خوشمزه تر هست.

گوشت گوسفند ناسالم

5 – آبدار بودن

اگر دیدید گوشت در پیشخوان قصابی یا بسته بندی بسیار آب دار هست این گوشت بی کیفیت و فاسد هست.بنابر این اقدام به خرید آن نکنید

6 – بوی گوشت

گوشت تازه نباید هیچ بوی غیر طبیعی بدهد از قبیل ترشیدگی ، تعفن و یا گندیدگی و اگر چنین بویی داد گوشت فاسد شده است.

7 – تاریخ مصرف

بسیاری برای تهیه گوشت های بسته بندی فقط به تاریخ مصرف آن دقت می کنند درحالی که اگر گوشت در مکانی نامناسب نگهداری شود بدون پایان تاریخ مصرف هم فاسد هست.پس بنابر این در هنگام خرید گوشت بسته بندی علاوه بر تاریخ مصرف به بو و رنگ گوشت هم دقت کنید.

8- بسته بندی

در هنگام خرید گوشت های بسته بندی به بسته بندی آن هم دقت داشته باشید چون نبایدصدمه دیده و کاملا تمیز باشد.همچنین درون بسته بندی باید عاری از هوا و آب باشد اگر گوشت بسته بندی شده آب انداخته باشد گوشت فاسد هست.

برای خرید سالم و راحت به صورت آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی گوشت و مواد پروتئینی نت میت اقدام به تهیه گوشت سالم نموده و از کیفیت و قیمت مناسب آن برخوردار شوید.

  • ثبت نام
رمزعبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. ایمیلی جهت بازسازی رمزعبور برایتان ارسال خواهد شد.
Close menu